شار
قالب وبلاگ

با سلام خدمت دوستان محترم

خواهشا حتما مطالعه فرمایید


برنامه کلاسی رشته شهرسازی اومده و متاسفانه مشاهده شده که اساتید بدون هیچ کارشناسی و برنامه ریزی درست، و حتی بدون درنظر گرفتن مدرک تحصیلی و تخصص، برای درس ها انتخاب شدن.

و همینطور در مورد ساعت کلاس ها که مشاهده شده که برای تمامی درسها(با ارزش واحدی 5 واحد)، حداکثر 2.5 ساعت کلاس هفتگی در نظر گرفته شده و حتی فضای آموزشی مناسب هم برای هر درس انتخاب نشده...

جالب اینجاست که خود اساتید هم نسبت به این امر هیچ اعتراضی ندارند و اینکه نمیتونند توی مدت زمان مقرر، درس بدند و همینطور تخصصشون با درسی که دارند ارائه میدند هیچ وجه اشتراکی نداره، براشون  اصلا مهم نیست. و متاسفانه مشاهده میشه( در رشته های مختلف، نه تنها شهرسازی) اساتید میان و مطالبی رو سر کلاس ارائه میدن که با سرفصل های ارائه شده شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای برنامه ریزی دانشگاه تهران مطابقت نداره و اصلا ربطی به موضوع درس نداره( بسیار فراگیر هستش در دانشگاه ما).

تمامی نکات بالا و بسیاری نکته دیگه، باعث شد که دانشجو ها با دیدن برنامه کلاسی ترم جدید، بسیار معترض بشند و متاسفانه چون مدیر گروه و یا مسئولی نیست که حرف دانشجو های دانشگاه هنر رو متوجه بشه( هیچ مسئولی در دانشگاه نیست که حتی بفهمه طرح شهرسازی چیه یا طرح معماری) نتیجتا با جواب های سربالای مسئولین مواجه میشیم.

در همین راستا، بنده و آقای همتی، روز پنچ شنبه، صحبتی با معاون دانشگاه انجام میدیم و اگر  نتیجه ای نگرفتیم، میریم تا با دکتر رضایی (ریاست کل استان) حرف بزنیم.


امیدوارم که نتیجه بده و مجبور به اقدامات دیگه نشیم...

از دانشجو ها خواستاریم تا نسبت به امضای نامه ای که قراره تهیه بشه، به ما کمک کنند...نمونه هایی از مشکلات:طرح شهرسازی 1 (5 واحد) ساعت رسمی 136 ساعت و تشکیلی مرکز رشت 25 ساعت( استاد غیرمرتبط) ( فضای آموزشی غیر مرتبط)


شناخت فاضای شهری(4 واحدی) رسمی 80 ساعت و تشکیلی 20 ساعت


نقشه برداری در شهرسازی(3 واحد) رسمی70 ساعت و تشکیلی 15 ساعت(استاد غیر مرتبط، فضای غیر مناسب، بدون تجهیزات نقشه برداری)


جی آی اس(3 واحدی) رسمی 70 ساعت و تشکیلی 25 ساعت


و بسیاری از مشکلات دیگر...


برنامه کلاسی

[ یکشنبه 29 بهمن‌ماه سال 1391 ] [ 04:38 ب.ظ ] [ آقای نون ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 173475