شار
قالب وبلاگ
خط بالایی پروژه ای با همکاری معماران منظر و معماران است که در منطقه منهتن نیویورک ساخته شده ودر سال 2011 به بهره برداری رسیده است. این پارک عمومی در ارتفاع 2.5 متری بالای خیابان قرار گرفته است.

پروژه «خط بالایی» پارکی عمومی به طول 1.5 مایل است که روی مسیر راه آهنی مخروبه ساخته شده و از منطقه میت پکینگ تا محوطه راه آهن هادسون در منهتن کشیده شده است.
سال های گذشته با ساخت خطوط راه آهن در این منطقه پوشش گیاهی به طور کامل از بین رفت، در این پروژه سعی شده پوشش گیاهی از دست رفته شهر بازیابی شده و این بخش شهر زنده شود.

با استفاده از استراتژی های نوین کشاورزی ترجمه جدیدی از تنوع زیستی در این پروژه به دست آمده است. سطح بالایی به واحدهایی جدا از هم تقسیم شده و گیاهان متنوعی در این بخش ها کاشته شده اند تا مسیری غنی از گیاهان متنوع به دست آید.

قسمت های پهن تری برای عابران در نظر گرفته شده و نیمکت هایی در آن قرار گرفته اند تا عابران بتوانند از چشم انداز بی نظیر خیابان های شهر دیدن کنند. علاوه بر این قسمت هایی میان آسفالت باز گذاشته شده تا پوشش گیاهی از میان ترک های پیاده رو رشد کرده و آن جا را به مکانی زیبا برای عابران تبدیل کند.ادامه تصاویر در ادامه مطلب

[ پنج‌شنبه 2 آذر‌ماه سال 1391 ] [ 02:24 ب.ظ ] [ عبدالهیان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 173475